SPECJALISTA DS. UX

Aktualne
Full time, Łódź, Zdalnie
Posted 1 tydzień ago

Dla klienta z branży finansowej poszukujemy Specjalista ds. UX.
Zakres obowiązków:

– wspieranie analityków biznesowych i programistów podczas tworzenia i wdrażana aplikacji (współtworzenie dokumentacji funkcjonalnej)
– opracowanie standardu (styleguide) do aplikacji, pilnowanie spójności i bieżąca modyfikacja styleguide
– projektowanie badań Usability i UX dla aplikacji webowej i mobilnej, od zaplanowanego scenariusza, przez prowadzenie wywiadów, aż do opracowania raportu i przedstawienia wyników,
– projektowanie interakcji i makiet (czyli opracowywanie tego, jak działać będzie aplikacja, w jaki sposób użytkownik może wykonać w niej określone działania, jak rozmieszczone są poszczególne elementy interfejsu na ekranie) w UXPin
– projektowanie architektury informacji – badania i testowanie rozwiązań z użytkownikami. Opracowywanie podsumowania
– rekomendacji po badaniach, wskazówki do ulepszenia interfejsów oraz sugestie potencjalnych rozwiązań dla badanego projektu
Wymagania:
– umiejętność psychologiczne lub społeczne w planowaniu, przeprowadzeniu i opracowywaniu wyników badań UX z użytkownikiem,
– samoorganizacji, umiejętności planowania, terminowości,
– podstawowych umiejętności i zaangażowania w kontakt z uczestnikiem badań
– w szczególności kompetencje w przeprowadzaniu wywiadów indywidualnych,
– chęć uczenia nowych metod badawczych, ulepszanie bieżących metod analiz,
– znajomość i zainteresowanie rozwiązaniami interaktywnymi, stronami internetowymi, interfejsami, animacjami, GUI, interfejsami mobilnymi, itp.,
– znajomości zasad usability, zainteresowania HCI i UX,
– umiejętności szukania i analizy informacji z Internetu, poszukiwania interfejsów lub przykładów rozwiązań branżowych,
– otwartości umysłu, twórczego podejścia do rekomendacji, analitycznego myślenia przy propozycjach rozwiązań po badaniach.

Typ: długofalowa współpraca w oparciu o B2B (z możliwością negocjacji płatnego urlopu) lub w oparciu o umowę o pracę.
Pełna dyspozycyjność: obecnie praca w 100% zdalna, w przyszłości częściowo onsite w Łodzi.
Wymiar godzin: full time.

Job Features

Job CategoryJOBS

A valid email address is required.
A valid phone number is required.