Programista SQL / Inżynier danych

Full time, Zdalnie
Warszawa, Zdalna
Posted 3 miesiące ago

Dla Klienta z branży ubezpieczeniowej poszukujemy Programisty SQL / Inżyniera danych

Zadania:
– przetwarzanie i analiza dużych zbiorów danych w rozwiązaniach klasy Enterprise DWH i Big Data, Data APIs
– optymalizacja procesów przetwarzania danych i optymalizacja zapytań z wykorzystaniem języków Python i SQL
– automatyzacja procesów zasilania i ich optymalizacja – batch oraz real-time / streaming
– implementacja procesów zarządzania jakością danych, w tym wdrożenie reguł walidacji danych, standardów wprowadzania danych

Wymagania:
– biegłość w programowaniu SQL
– dobra znajomość języka Python
– dobra znajomość technologii Microsoft – MS SQL Server, MS Integration Services
– biegła znajomość baz danych typu PostgreSQL, MS SQL Server, Oracle, MySQL
– doświadczenie w pracy na danych ustrukturyzowanych oraz nieustrukturyzowanych
– umiejętność posługiwania się systemem kontroli wersji GIT

Mile widziane:
– znajomość języka Scala
– znajomość platformy SQL Server w obszarze Business Intelligence
– znajomość rozwiązania Big Data (Spark, Kafka, Airflow, Databricks, Hadoop)
– znajomość tematykę kolumnowych baz danych (np. MariaDB)
– znajomość środowisko Linux
– doświadczenia w projektowaniu i budowie ETL (głównie Microsoft SSIS i AirFlow), procesów Data Quality

Typ: Proponujemy kontrakt b2b ale każda inna forma jest w zasięgu
Czas kontraktu: 1 rok z możliwością przedłużenia
Pełna dyspozycyjność: obecnie praca zdalna (docelowo onsite)

Job Features

Job CategoryJOBS

A valid email address is required.
A valid phone number is required.